Rehabilitacja dzieci i młodzieży — Kraków oraz okolice
W naszym centrum medyczno-rehabilitacyjnym HEPVIR-MED specjalizujemy się w kompleksowej rehabilitacji dzieci i młodzieży. Noszenie ciężkich plecaków, długie godziny spędzone w zgarbionej pozycji, unikanie aktywności fizycznej, siedzący tryb życia czy złe nawyki — wszystko to może prowadzić do powstawania wad postawy u najmłodszych. Przede wszystkim warto zadbać o profilaktykę już od najwcześniejszych lat życia dziecka, aby w możliwie największym stopniu uniknąć garbienia się swojej pociechy bądź pojawienia się u niej skoliozy. Jeśli jednak to nie wystarczy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy rehabilitantów specjalizujących się w terapii dzieci i młodzieży.
HEPVIR-MED — korekcja wad postawy
Skolioza, lordoza czy koślawość kolan to tylko kilka z wad postawy, z którymi mamy do czynienia u dzieci, w szczególności tych w wieku szkolnym, gdy dużą część czasu spędzają w pozycji siedzącej na często nieprawidłowo dobranych krzesłach, ich aktywność fizyczna zmniejsza się, a kręgosłup i stawy obciążone są przeładowanymi tornistrami. Chociaż działania profilaktyczne podjęte odpowiednio wcześnie mogą zapobiec powstawaniu wad postawy, to często może okazać się niezbędna ich profesjonalna korekcja, którą prowadzimy w naszym centrum medyczno-rehabilitacyjnym w Skale koło Krakowa.
Korekcja wady postawy — zaufaj doświadczonym specjalistom!
W HEPVIR-MED stawiamy na najwyższy standard opieki świadczonej przez wykwalifikowanych fachowców z bogatym doświadczeniem. Prowadzimy rehabilitację dzieci i młodzieży z Krakowa oraz okolicznych miejscowości przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Wierzymy, że właściwie dobrane ćwiczenia i zabiegi przy zaangażowaniu dzieci oraz ich opiekunów mogą skorygować takie wady postawy jak skolioza czy lordoza. Dokładamy wszelkich starań, aby korekcja wad postawy w HEPVIR-MED przebiegała w sposób jak najbardziej komfortowy dla naszych najmłodszych Pacjentów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!
Czy da się skorygować wadę postawy?
Tak, wadę postawy można z powodzeniem skorygować poprzez odpowiednie metody rehabilitacji i terapii. Istnieją różne techniki i ćwiczenia, które pomagają w poprawie postawy ciała i zredukowaniu wad.
Do kogo się udać z wadą postawy?
W przypadku wystąpienia wady postawy warto skonsultować się z profesjonalistą, takim jak ortopeda, fizjoterapeuta lub rehabilitant. Specjaliści ci posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu problemów z postawą.
Gdzie leczyć wady postawy?
Wady postawy można leczyć w różnych miejscach, takich jak szpitale, przychodnie ortopedyczne, gabinety fizjoterapeutyczne oraz ośrodki rehabilitacyjne. Wybór odpowiedniego miejsca leczenia zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń specjalisty.
Kto bada wady postawy?
Diagnozowanie wad postawy jest kompetencją lekarzy specjalistów, takich jak ortopedzi, fizjoterapeuci lub rehabilitanci. To oni przeprowadzają badania kliniczne i oceniają stan postawy pacjenta.
Do jakiego lekarza iść z garbieniem się?
W przypadku garbienia się warto skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu problemów z postawą ciała.
Kiedy jest potrzebna rehabilitacja dziecka?
Rehabilitacja dziecka jest potrzebna w sytuacjach, gdy dziecko ma problemy z postawą, rozwojem motorycznym, po urazach, operacjach lub w przypadku schorzeń neurologicznych. Jest to istotne, aby zapewnić odpowiedni rozwój i funkcjonowanie dziecka.
Czy rehabilitacja i fizjoterapia to to samo?
Rehabilitacja i fizjoterapia to dwie różne dziedziny, choć często współpracują ze sobą. Fizjoterapia koncentruje się na poprawie funkcji ruchowych ciała, natomiast rehabilitacja może obejmować szeroki zakres terapii, które mają na celu przywrócenie funkcji po urazach, operacjach lub innych schorzeniach.
Ile trwa rehabilitacja dzieci?
Czas trwania rehabilitacji dzieci zależy od charakteru problemu zdrowotnego, stopnia zaawansowania terapii oraz indywidualnych potrzeb dziecka. Terapia może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy lub dłużej, w zależności od przypadku.
Czy do fizjoterapeuty dziecięcego potrzebne jest skierowanie?
W niektórych przypadkach, wizyta u fizjoterapeuty dziecięcego może wymagać skierowania od lekarza, lecz zakres zabiegów rehabilitacyjnych może być ustalany także przez lekarza rodzinnego lub magistra fizjoterapii (często nazywanego specjalistą rehabilitacji), po dokładnym zbadaniu pacjenta. Istnieją również placówki, gdzie można umówić się na konsultację bezpośrednio u fizjoterapeuty dziecięcego, bez konieczności skierowania.